statystyki szczegółowe

Aktualności

Akademia znów najlepsza

• autor: apwieruszow, 2014-09-26 11:12

Pierwszy zespół Akademii Piłkarskiej Wieruszów tryumfował w Turnieju Piłki Nożnej Chłopców Rocznika 2003 i młodsi, który rozegrany został, 18 września na miejscowym Orliku. Podobnie było tydzień wcześniej, podczas zmagań piłkarskich rozegranych 25 września.

Na starcie obu imprez stanęły dwa zespoły gospodarzy - Akademia Piłkarska Wieruszów I i Akademia Piłkarska Wieruszów II, drużyna UKS-u Pionier Baranów i LZS Olszowa.
Zwycięzcy turnieju 18 września najpierw ograli 5:0 swoich klubowych kolegów z AP II. Później zremisowali 1:1 z Pionierem Baranów i zwyciężyli 2:0 z LZS-em Olszowa. Drugą lokatę w turnieju wywalczyli mali piłkarze z Baranowa, trzecią LZS Olszowa, a czwarta pozycja i Puchar Fair-Play przypadł w udziale drugiej drużynie gospodarzy.
Zwycięzcy odebrali puchar i okazałe medale.
- Nasze zespoły zagrały naprawdę dobrze - przyznaje Bartłomiej Steinert z AP Wieruszów. - Drugi zespół był o krok od wywalczenia trzeciej lokaty. Najważniejsza jednak była możliwość gry z wymagającymi rywalami.

Tydzień wcześniej również tryumfowali [piłkarze z pierwszego zespołu Ap Wieruszów. Druga drużyna zdobyła wówczas trzecią lokatę
Dodajmy, że turniej odbył się w ramach projektu pt. ,,Organizacja zajęć i turniejów piłki nożnej dla dzieci z obszaru LSR'' realizowanego w ramach: Osi 4 Leader, działanie 4.1/413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.
Projekt współfinansowany jest przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Rolnego na Rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich.