Akademia ponownie najlepsza

• autor: apwieruszow, 2014-03-03 10:17

Pięć spotkań i pięć zwycięstw, 17 bramek strzelonych i tylko jedna stracona - tak najkrócej można podsumować kolejny świetny występ małych piłkarzy Akademii Piłkarskiej Wieruszów. Tym razem podopieczni trenera Marcina Wiśniewskiego w wielkim finale Halowego Turnieju Piłki Nożnej o Puchar PHU ,,U Adama'' ograli pewnie i wysoko, bo 5:0 Olimpię Karsznice. Czwarte miejsce zajął drugi zespół gospodarzy, który w walce o pudło uległ dopiero w rzutach karnych.

Na starcie trzeciej już  w tym roku halowej imprezy organizowanej przez wieruszowską Akademię Piłkarską stanęło tym razem osiem zespołów. Równych sobie nie mieli mali wieruszowianie, którzy ponownie tryumfowali w całym turnieju. Przypomnijmy, że dwóch wcześniejszych imprezach zajmowali oni kolejno miejsca pierwsze i drugie.

Tym razem kroku próbował im dotrzymywać zespół Olimpii Karsznice. W finałowym pojedynku drużyna AP Wieruszów nie pozostawiła swoim rywalom jednak żadnych złudzeń. O krok od sprawienie ogromnej niespodzianki był drugi zespół z Wieruszowa. Chłopcy trzecią lokatę przegrali po dramatycznej serii rzutów karnych.

- Piłkarsko naprawdę nie musimy się już niczego wstydzić - przyznaje trener AP Wieruszów, Marcin Wiśniewski. - Zawsze podkreślam, że wyniki na tym etapie są sprawą drugorzędną. Są jednak bardzo dobre i to nas cieszy. Chłopcy cały czas muszą jednak pracować nad poprawą wielu elementów gry. Wszystko to zmierza jednak w dobrym kierunku. Do składu wprowadzamy zawodników młodszych rocznikowo i oni też dobrze sobie radzą.

W niespełna dwa miesiące trenerom AP Wieruszów zaprosić udało się do Wieruszowa na trzy organizowane turnieje blisko 20 zespołów z całego kraju. Zagrały tutaj: NKS Start Namysłów, Victoria AP Ostrzeszów, WKS Śląsk Wrocław, Piast Gorzów Śląski, MGUKS Pogoń Zduńska Wola, Strażak Słupia, Stal Brzeg, Polonia Kępno, MKS Kluczbork, Wilki Opatów, Pionier Baranów, WKS Wieluń, LZS Olszowa, Warta Sieradz, Centra Ostrów Wlkp., Motor Praszka, Olimpia Karsznice, KKS Kalisz i Start Łubnice.

- Jestem przekonany, że tylu drużyn młodzieżowych nie ściągnięto do Wieruszowa przez ostatnich kilkanaście lat - dodaje Marcin Wiśniewski. - Liczymy, że przełoży się to na zainteresowanie naszymi zespołami miejscowych sponsorów.

Organizatorzy turnieju dziękują:

Adamowi Musiale

Pawłowi Malikowi - dyrektorowi Gimnazjum nr 1 w Wieruszowie

Zbigniewowi Dreznerowi - opiekunowi sali sportowej

Cukierni Krystan z Wieruszowa za ufundowane ciasto

Rodzicom dzieci z AP Wieruszów

MECZE grupowe AP Wieruszów II:

AP Wieruszów II       -           Start Łubnice                         5:0

AP Wieruszów II       -           LZS Olszowa                         3:0

AP Wieruszów II       -           Olimpia Karsznice                  2:0

MECZE grupowe AP Wieruszów I:

AP Wieruszów I                    -           Pionier Baranów         0:0