Akademia Piłkarska ze srebrem

• autor: apwieruszow, 2014-02-03 09:30

Drugie miejsce po pechowej porażce w finałowym spotkaniu z faworyzowanym MKS-em Kluczbork zajęli w II Ogólnopolskim Turnieju Piłki Nożnej chłopców rocznika 2003 o Puchar Dyrektora Gimnazjum nr 1, Pawła Malika piłkarze Akademii Piłkarskiej Wieruszów. Na najniższym stopniu podium stanęła drużyna Wilki Opatów.

Rozgrywany w niedzielę, 2 lutego turniej to druga w ostatnim czasie tak duża piłkarska impreza organizowana przez UKS Akademia Piłkarska Wieruszów. Na starcie rozgrywek stanęło 10 zespołów podzielonych na dwie pięciozespołowe grupy.

Gospodarze imprezy, UKS AP Wieruszów wystawili do rozgrywek dwie drużyny. Świetnie w grupie A radził sobie drugi zespół z Wieruszowa. W pierwszym grupowym spotkaniu pokonał on WKS Wieluń 2:0. Później ograł kolejno: 3:0 Motor Praszkę, 3:1 Centrę Ostrów Wlkp, i 2:0 UKS Pionier Baranów. W półfinale podopieczni Marcina Wiśniewskiego i Bartłomieja Steinerta ograli 1:0 Wilki Opatów, a rywali od utraty kolejnych bramek dwukrotnie ratowała poprzeczka i trzy razy słupek.

W wielkim finale wieruszowianie ulegli 1:2 silnej ekipie MKS-u Kluczbork.

- Możemy mówić o ogromnym pechu – przyznaje trener zespołu, Marcin Wiśniewski. – Już w trzeciej minucie pojedynku straciliśmy naszego najlepszego zawodnika, który został przez rywala kopnięty w kolano i musiał opuścić boisko. Piłkarsko nie odstawaliśmy od dużo bardziej doświadczonych rywali. Na domiar złego na ławce mieliśmy tego dnia tylko jednego zawodnika na zmianę. Jestem przekonany, że w innej sytuacji wyszlibyśmy z tego spotkania zwycięsko. Jestem jednak bardzo zadowolony z postawy swoich zawodników.

W spotkaniu o miejsce trzecie Wilki Opatów pokonały 1:0 Pionier Baranów. Najlepszym zawodnikiem turnieju wybrany został Oskar Starczan z LZS-u Olszowa. Najskuteczniejszym strzelcem został Gracjan Słupianek (Akademia Piłkarska Wieruszów II), a Najlepszym Bramkarzem – Fabian Mrozek (MKS Kluczbork). Nagroda Specjalna trafiła do Bartka Zgadzaja (Akademia Piłkarska Wieruszów I).

Nieco słabiej zagrali w tym turnieju chłopcy z drugiego zespołu wystawianego przez AP Wieruszów.

- To w większości zawodnicy o rok młodsi – mówi Bartłomiej Steinert z AP Wieruszów. – Oni są dopiero na początku przygody z piłką i takie rzeczy mogą się zdarzyć. Ważne, że nasi podopieczni mają szansę rywalizować z silnymi rywalami.

Turniej nie doszedłby do skutku bez pomocy patrona rozgrywek, dyrektora wieruszowskiego Gimnazjum nr 1 – Pawła Malika.

Akademia Piłkarska Wieruszów dziękuje za pomoc w organizacji turnieju:

- dyrektorowi Gimnazjum nr 1, Pawłowi Malikowi

- rodzicom, którzy upiekli ciasto dla naszych gości i wydawali posiłki

- opiekunowi sali sportowej, Zbigniewowi Dreznerowi

- Jerzemu Przybyłowi za ufundowanie medali dla zwycięzców