AP Wieruszów w Głuchołazach

• autor: apwieruszow, 2014-01-08 13:12

Z bardzo dobrej strony zaprezentowali się mali piłkarze Akademii Piłkarskiej Wieruszów w rozgrywanym, w dniach 3-6 stycznia, w Głuchołazach Ogólnopolskim Festiwalu Piłkarskim ,,Futbol na tak''. Podopieczni Marcina Wiśniewskiego i Bartłomieja Steinerta w 10-zespołowej stawce uplasowali się w środku tabeli. Podkreślić trzeba, że Wieruszowianie grali z rywalami o rok i dwa lata starszymi.

Sam wyjazd na trzydniowy turniej dla zespołu z Wieruszowa był ogromnym przeżyciem. Chłopcy pierwszy raz wyjechali na taki turniej.
- Troszkę się baliśmy, że będą tęsknić za domem – mówi trener AP Wieruszów, Marcin Wiśniewski. - Nie było jednak żadnych problemów. Takie wyjazdy oprócz aspektów czysto sportowych pozwalają drużynie na lepszą integrację i zżycie.
Sportowo młodszym rocznikowo piłkarzom AP Wieruszów pierwszy raz przyszło mierzyć się z tak mocnymi rywalami, jak chociażby Odra Opole. Ostatecznie uplasowali się oni w środku 10-zespołowej stawki. Tak naprawdę rywalizacji nie byli w stanie nawiązać tylko ze wspomnianą Odrą i Marcinkami Kępno.
- Jesteśmy jeszcze na etapie nauki i po to przede wszystkim pojechaliśmy do Głuchołaz – podkreśla Marcin Wiśniewski. - Do czwartego miejsca zabrakło nam jednego zwycięstwa. Nie pojechaliśmy w najmocniejszym składzie. Wyniki, a przede wszystkim gra naszych zawodników pokazują, że zmierzamy w dobrym kierunku.
Barwy AP Wieruszów reprezentowali w Głuchołazach: Kacper Zgadzaj, Oktawian Lisiecki, Kuba Smolis, Przemek Toboła, Mateusz Grzesiuk, Konrad Miś, Kacper Szkop, Paweł Śpigiel, Eryk Jaroch, Mateusz Pietrzak, Kuba Gliński, Alan Anioł i Bartek Zgadzaj.
Najlepszym Bramkarzem turnieju w kategorii młodszej został zawodnik AP - Kacper Zgadzaj, a Nagroda Specjalna Błysk Geniuszu trafiła do jego klubowego kolegi, filigranowego Jakuba Smolisa.
Turniej wygrały Marcinki Kępno (prowadzone również przez Marcina Wiśniewskiego i Bartłomieja Steinerta), przed Odrą Opole.