Pechowe III miejsce Akademii

• autor: apwieruszow, 2013-12-23 10:55

Trzecią lokatę wywalczyli podopieczni Marcina Wiśniewskiego w silnie obsadzonym turnieju dla chłopców z rocznika 2003 w Kępnie. Rocznikowo młodsza ekipa z Wieruszowa powinna zagrać w finale imprezy.

Wilki Opatów przed Marcinkami Kępno i Akademią Piłkarską Wieruszów – taka była kolejność w Halowym Turnieju Piłki Nożnej Chłopców rocz. 2003 zorganizowanym przez KS Hanulin.

O krok od sprawienia ogromnej sensacji był zespół z Wieruszowa, składający się w większości z chłopców o rok młodszych. W fazie grupowej najpierw pokonał on 1:0 LZS Olszowę, by później zremisować 1:1 z Płomieniem Opatów i wygrać z KS Hanulin. Lepszy bilans bramkowy mieli jednak Opatowianie i to oni wyszli z grupy z pierwszego miejsca.

Dodajmy, że w decydującym pojedynku z Płomieniem Opatów przy stanie 1:1 na 10 sekund przed zakończeniem spotkania prowadzący zawody arbiter nie odgwizdał ewidentnego rzutu karnego należącego się Wieruszowianom.

- Wtedy losy pojedynku pewnie byłby inne – mówi trener UKS AP Wieruszów, Marcin Wiśniewski. – W półfinale trafilibyśmy na znacznie słabszego rywala. Arbiter popełnił błąd, przyznali to nawet działacze z Opatowa. Takie rzeczy się jednak zdarzają, są elementem gry w piłkę nożną. Cieszyć należy się jednak z postawy chłopców. Nie przegrali oni tak naprawdę żadnego spotkania. Tylko raz byli gorsi w rywalizacji w rzutach karnych.

W półfinale drużyna Adama Kopisa pokonał 2:0 Polonię Kępno.

Drużyna z Wieruszowa wpadła na faworyzowane Marcinki. Po świetnym meczu Wieruszowianie zremisowali 0:0, a w rzutach karnych musieli uznać wyższość rywali z Kępna.

W finale Marcinki zremisowały z Opatowem. Wilki okazał się jednak lepszy w rzutach karnych. UKS Akademia Piłkarska Wieruszów w spotkaniu o miejsce trzecie pewnie pokonała 4:1 Polonię Kępno. Kolejne miejsca zajęły zespoły z Olszowy, Słupi, Hanulina i Ostrzeszowa.

Najlepszym bramkarzem wybrano Dawida Jędrzejewskiego z Marcinków Kępno. Tytuł Króla Strzelców przypadł w udziale Dawidowi Rachlowi z opatowskich Wilków, a Najlepszym Zawodnikiem wybrano Mateusza Grzesiuka z AP Wieruszów.

- Warto zaznaczyć, że graliśmy z zespołami występującymi w rozgrywkach ligowych – dodaje Marcin Wiśniewski. – Z postawy swoich zawodników jestem bardzo zadowolony. My w turniejowych potyczkach stawiamy dopiero pierwsze kroki. W zespole widać jednak spory potencjał.

Jeszcze w styczniu chłopców z Akademii Piłkarskiej czeka bardzo mocno obsadzony trzydniowy turniej w Głuchołazach. Najprawdopodobniej 19 stycznia UKS AP Wieruszów będzie też organizatorem dużej piłkarskiej imprezy, w której swój udział potwierdził już m.in. Śląsk Wrocław.

autor: Bogaci 2013-12-27 13:06:46

Profil Bogaci w Futbolowo Lubisz obstawiać? Zarejestruj się i ODBIERZ DARMOWY BONUS 350 PLN na zakłady i ciesz się z wygranych już teraz!!! bet50pln.blogspot.com