Akademia znów mnajlepsza

• autor: apwieruszow, 2013-05-27 08:50

Pierwszy zespół Akademii Piłkarskiej Wieruszów tryumfował w Turnieju Piłki Nożnej Chłopców rocznika 2003 i młodsi, który rozegrano w Wieruszowie.

Turniej odbył się w ramach realizowanego projektu „Organizacja zajęć i udział w turniejach piłki nożnej dla dzieci z obszaru LSR”. Na starcie imprezy rozgrywanej na wieruszowskim Orliku stanęło 60 małych piłkarzy reprezentujących kluby z Wieruszowa, Baranowa i Słupi.
Pierwszy zespół AP pokonał najpierw 2:0 UKS Pionier Baranów. Później ograł 6:0 drugą drużynę AP Wieruszów, a w decydującym pojedynku 2:0 ograł Strażaka Słupia.
Druga lokata przypadła w udziale Pionierowi Baranów, który lepszym stosunkiem bramek wyprzedził Strażaka Słupia. Czwarte miejsce zajęła druga drużyna z Wieruszowa.
- To kolejny turniej dla najmłodszych organizowany w ostatnim czasie przez działaczy AP Wieruszów - mówi jeden z nich, Marcin Wiśniewski.- Przed nami kolejna impreza. Tym razem 2 czerwca na Orliku pojawią się najmłdsze dzieciaki trenujace w naszym klubie.
Najlepszym zawodnikiem turnieju rocznika 2003 i młodsi wybrano Mateusza Grzesiuka z AP. Najlepszym strzelcem został jego klubowy kolega - Gracjan Słupianek. Tytuł najlepszego bramkarza otrzymał Mateusz Gogół ze Słupi. Wyróżnienie i Nagrodę Fair-Play otrzymał Paweł Śpigiel z drugiej drużyny AP.