Drugie miejsce Akademii rocz. 2000-2002

• autor: apwieruszow, 2013-04-30 12:16

Drugą lokatę wywalczyli najstarsi piłkarze Akademii Piłkarskiej Wieruszów w Turnieju Piłki Nożnej Rocznika 2000 i młodsi rozegranego w niedzielę, 28 kwietnia w Wieruszowie, w ramach projektu  „Organizacja zajęć i udział w turniejach piłki nożnej dla dzieci z obszaru LSR”. W decydującym spotkaniu ulegli 1:2 Marcinkom Kępno.

Wieruszowianie najpierw pewnie ograli swoich kolegów z drugiego zespołu Akademii Piłkarskiej. Później po dobrym spotkaniu zwyciężyli 2:0 Pioniera Baranów.
Podobnie grali ich najwięksi rywale zespół Marcinków Kępno. Ci także pewnie pokonali zespól z Wieruszowa aplikując mu aż 11 bramek. Wcześniej zwyciężyli drużynę z Baranowa.
Podopieczni Pawła Szandały z UKS I AP Wieruszów musieli zwyciężyć w pojedynku z kępińską drużyną. Remis dawał pierwszą lokatę gościom. Ostatecznie po zaciętym pojedynku wieruszowianie ulegli 1:2.
- Wynik nie jest najważniejszy, ale nasza gra faktycznie momentami była dobra – przyznał Paweł Szandała. – Kilku zawodników zasłużyło na pochwały.
Na starcie imprezy miało stanąć pięć drużyn. Zabrakło Prosny Wieruszów. Sprawa jest o tyle dziwna, że nikt z klubu przy ulicy Sportowej nie raczył nawet powiadomić organizatorów, że jego zespół na turniej nie przybędzie.
Najlepszym zawodnikiem turnieju został Robert Ziółkowski z Marcinków Kępno. Najlepszymi strzelcami zostali Bartosz Białek i Mateusz Dyduch z Marcinków Kępno (obaj po 5 bramek). Najlepszym bramkarzem został zaś z Marcel Witak z UKS AP I Wieruszów.
- To pierwszy z cyklu organizowanych przez nas turniejów – mówi prezes UKS AP Wieruszów, Marcin Wiśniewski. - Już 18 maja zagrają piłkarze z roczników 2003-2004. Później planowane są kolejne imprezy.