KODEKS PIŁKARZA

KODEKS MŁODEGO PIŁKARZA

Przygotowanie do treningu
Punktualność – Nigdy nie spóźniaj się na trening
Higiena - Dbaj o swój sprzęt sportowy, pamiętaj aby zawsze był czysty
Odżywianie - Nie jedz obfitych posiłków tuż przed treningiem, aby nie być ociężałym i uniknąć kłopotów żołądkowych
Poszanowanie - Dbaj o sprzęt sportowy, który jest dobrem wspólnym drużyny i klubu (szatnie, stroje, przyrządy treningowe)
Zachowanie - W czasie treningu zachowuj się tak jak przystało na prawdziwego piłkarza, słuchaj poleceń trenera i staraj się je jak najlepiej wykonywać
Szacunek - Szanuj trenera oraz swoich kolegów z zespołu, a także zawodników drużyny przeciwnej
Motywacja - Motywuj się do zajęć i pokaż, że zależy Ci na tym, aby zostać dobrym piłkarzem
Szkoła - Pamiętaj, że nauka w szkole również pomaga w treningu piłkarskim. Im lepiej będziesz się uczył, tym lepiej poradzisz sobie w myśleniu na boisku piłkarskim

Trening piłkarski - 10 najważniejszych reguł w podejściu do treningu:
1. Pamiętaj, że piłka nożna to gra zespołowa i polega na współpracy całej drużyny.
2. Na boisku bądż zawsze w ruchu, startuj do piłki, nie czekaj aż sama do Ciebie dotrze. Bądź zawsze przygotowany!
3. Wybieraj właściwą nogę do przyjęcia lub uderzenia piłki, bez względu na to którą nogą lepiej sobie radzisz.
4. Wybiegaj na pozycję i pokazuj się partnerom z drużyny, bo jest to znak, że chcesz otrzymać piłkę.
5. Jeżeli kolega jest lepiej ustawiony podaj mu piłkę.
6. Piłka to Twój przyjaciel, nie wybijaj jej niepotrzebnie, ale staraj się opanować i kontrolować.
7. Pamiętaj o zasadzie 3xP przyjmij – popatrz – podaj.
8. Nigdy nie mów że jesteś od kogoś lepszy i nie przechwalaj się. Jeżeli uważasz, że jesteś dobry, to pokaż to na boisku.
9. Pamiętaj - trenujesz dla samego siebie, więc staraj się rozwijać swój talent jak najlepiej na treningach ale i poza boiskiem.
10. Trening to czas kiedy musisz skupić się na poleceniach trenera i jak najlepszym ich wykonywaniu. Zapomnij w tym czasie o innych rzeczach.